کالاهای مجاز و غیرمجاز

وسایل و کالاهای مجاز و غیرمجاز در هواپیما – ارسال هوایی اشیاء مجاز – وسایل ممنوعه در پرواز خارجی

وسایل و کالاهای مجاز و غیرمجاز در هواپیما سوال خیلی از مسافران و مهاجران می باشد که میتواند به عنوان یکی از نکات مهم در مسافرت ها و ارسال بار های هوایی باشد. که شرکت فریت بار وحمل بار هوایی کیپه در این پست تمامی کالاهای مجاز وغیر مجاز را طبق قوانین جمهوری اسلامی و همجنین کمرگ توضیح داده است.

از آنجا که به طور کلی بارهای بارگذاری شده به خارج از کشور بیش از بار مجاز مسافر است، مسافران وسایل نقلیه خود را با کشتی قبل از رفتن ارسال می کنند. در زیر لیستی از رایج ترین مواردی که می توان به خارج از کشور فرستاد برای شما اورده ایم. ارسال و صادرات لوازم خانگی ، فرستادن و صادرات ، ارسال و صادرات فرش، ارسال و صادرات صنایع دستی، ارسال و صادرات میو، ارسال و صادر کردن سبزیجات، ارسال و صادرات قارچ ها، فرستادن و صادر کردن آجیل، ارسال و صادرات زعفران، ارسال و صادرات عمده فروشی، ارسال و صادرات تجهیزات رستوران، ارسال و صادرات تانور، ارسال و صادر کردن ماشین آلات

شرکت حمل و نقل بین المللی فریت بار کیپه، با عوامل فعال خود، به شما اجازه می دهد کالاهای خود را از تمام نقاط ایران در یک گروه با کیفیت بالا و یا با امنیت بالا ارسال کنید.

شرکت حمل و نقل بین المللی فریت بار کیپه با بیش از نیم قرن از تاریخ درخشان در زمینه حمل و نقل بین المللی با استفاده از حمل و نقل هوایی توسط هواپیما و همچنین دارای کارمندان و مدیران با تجربه و مدرک آماده ارائه خدمات است. این شرکت توانایی حمل کالاهای وارداتی از تمامی شهرهای ایران را دارد.

وسایل و کالاهای مجاز و غیرمجاز در هواپیما

بر اساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران ورود کالاهای خاص و یا صادرات آن کاملا ممنوع است. برخی از این کالاها عبارتند از:

 • مشروبات الکلی
 • ابزار قمار
 • سلاح، مهمات و مواد منفجره
 • مواد مخدر
 • مجلات، عکس ها، فیلم ها و فریب ها و آن دسته از کالاها که علیه تناقضات مذهبی و ملی کشور است.
 • انواع نوشته ها علیه منطقه رسمی کشور و یا اختلال نظم و انضباط و خلوص عمومی و کرامت ملی.

نوع مختلف از محصولات است که ممنوعیت قانونی و حقوقی و یا این واردات و صادرات شده است با توجه تیتانیم جدول تعرفه های گمرکی و یا قوانین خاص ممنوع نشده است. کالاهای صادراتی از پرداخت اجناس و مالیات گمرکی معاف هستند، اما بارگیری، تخلیه و انبارداری نیز شامل می شود. طبقه بندی واردات و صادرات کالا بر اساس تعرفه

کالاهای مجاز و غیرمجاز

کالاهای مجاز و غیرمجاز

کانال قرمز / کانال سبز

کانال سبز :

 • اسلحه و مهمات
 • دیسک ها، نوارهای صوتی / تصویری
 • کتابها و مجلات علیه اعتقادات اسلامی و ملی کشور.
 • تلفن بی سیم و فرستنده
 • دانه و برش، گل لامپ
 • ابزار قمار
 • مشروبات الکلی
 • مواد مخدر

کانال سرخ:

 • در سال جاری بیش از یک سفر به کشورهای دیگر داشته ایم.
 • محصولاتی که به عنوان کالاهای تجاری یا کالاهای آنها در نظر گرفته نمی شوند، هزینه بیش از سطح حقوقی.
 • یا یکی از هشت محصول فوق (در کانال سبز)

یادداشت 1

مقدار کانال سبز به معنای گمرک نیست، تحقیقات کالا را انجام نمی دهد.

افسران گمرکی می توانند برخی از مسافران کانال سبز را انتخاب و کالاهای خود را بررسی کنند. اگر آنها شرایط لازم برای عبور از این کانال را نداشته باشند، اعلامیه آنها غیرقانونی خواهد بود و کالاهای آنها به عنوان خسارت در نظر گرفته خواهند شد.

یادداشت 2

اگر یک مسافر هیچ کالا یا کالای خود را کمتر از 80 دلار نپردازد، برای اینکه قادر به استفاده از باقی مانده از معافیت خود در سفرهای دیگر خود باشد، باید از طریق کانال قرمز عبور کند. افسران گمرکی باید از طریق کانال قرمز عبور کنند. مأمورین گمرکی این پرونده را در گذرنامه خود ذکر می کنند.

کالاهای مجاز و غیرمجاز

کالاهای مجاز و غیرمجاز

اطلاعات اساسی مفید برای مسافران و گردشگران ایرانی و خارجی

 • مقررات عمومی گمرکی مربوط به همراهی مجدد.
 • مسافر خروج

هر مسافری که از ایران خارج می شود، می تواند وسایل شخصی خود را در محدوده طبیعت غیر تجاری باز کند. هیچ محدودیتی در میزان تولید صنایع دستی و دیگر محصولات ایرانی (به جز فرش که بعدا توضیح داده می شود) وجود ندارد، میزان کالاهای خارجی قابل انتقال توسط هر مسافر تا 160 دلار است.

آجیل

آنا مسافری که ایران را مجبور می کند خود را با آجیل ببرد. حداکثر مقدار مجاز پسته 10 کیلوگرم توسط هر کسی است که معتبر است.

فرش و فرش دستباف

مسافران که از طریق هوا به ایران می روند، می توانند تنها یک فرش بافندگی بافتنی با بیش از 6 متر مربع داشته باشند. بدین معنی است که مسافران مجاز به حمل دو فرش هستند که مساحت آنها کمتر از 6 متر مربع است. همراهان نمی توانند از این امتیاز بهره مند شوند. خروج از فرش، پسته، آجیل و زعفران توسط مسافرانی که مقصد آنها امارات متحده عربی و سوریه است ممنوع است. انتقال فرش گرانبها و دیگر اشیاء که دارای ارزش تاریخی و فرهنگی هستند ممنوع است.

ارز خارجی

طبق قوانین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران: حداکثر مجاز ارز خارجی قابل انتقال توسط هر مسافر 1000 دلار (توجه داشته باشید که بانک، چک مسافرتی یا ترکیبی از هر دو) است. انتقال ارز خارجی بیش از حد مجاز نیاز به صورت حساب بانکی یا گواهینامه انتقال صادر شده توسط سیستم بانکی دارد. انتقال دینار (عراق)، روبل (روسیه) و افغانی (افغانستان) توسط مسافرین و معامله گران ممنوع است. انتقال ارز ایران به 500000 ريال مجاز است.

طلا و نقره

هنگام خروج از ایران هر مسافر مجاز است که جواهر طلا را بدون سنگهای قیمتی که حداکثر 150 گرم است و همچنین نقره ساخته شده بدون ارزشمند بیش از 3 کیلوگرم باشد، حمل کند.

 ارسال نمونه از کالاها

ارسال نمونه های کالا، چه در ایران و چه خارج از کشور، به عنوان یک نمونه یا به منظور آزمایش، تجزیه و تحلیل و تعمیر در تعداد محدود مجاز است، مگر اینکه مذهبی آن را ممنوع و غیر عتیقه نباشد.

خواص صوتی و ابزارهای موسیقی

ارسال هر گونه خواص صوتی، هر نوع ابزار موسیقی ایرانی یا خارجی که در ایران ساخته شده اند و در تعداد محدودی توسط پست، از سپرده شدن موارد ضمانت ارز خارجی تایید شده توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معاف است. پخش انواع وسایل موسیقی (سی دی یا نوار)، با اخذ مجوز از وزارت معارف، برای تکثیر، پست یا هر راه دیگری مجاز است.

نقاط دیگر

هر نوع کالایی را محرمانه و پنهان آنها را از نظر مقامات گمرکی تشخیص می دهد و تحت قوانین مجازات قرار می گیرد.اختلاف بین کالا همراه با مسافران و آنچه که در اعلامیه آداب و رسوم اعلام شده، به عنوان یک جرم مطرح می شود و تحت قوانین مربوطه قرار می گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *